Przejdź do treści strony Przejdź do stopki

Logo Straży Miejskiej w BochniStraż Miejska w Bochni

Bezpłatny
numer alarmowy

986

Uwaga mieszkańcy - nowe ograniczenia w zakresie poruszania się po mieście.

Od 25 marca do 11 kwietnia br. obowiązywać będzie ograniczenie w zakresie poruszania się po mieście. Za złamanie rygorów grozi kara do 5 tys. zł.

Zgodnie z nowymi przepisami nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.  Obostrzenia te nie dotyczą:

- dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

- wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

PAMIĘTAJ

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Zaostrzone zasady jazdy komunikacją miejską
Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących
w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba, że z najbliższymi
Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych
Ograniczenia w przemieszczaniu się nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć
w wydarzeniach o charakterze religijnym, przy czym w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając
z tego osoby sprawujące posługę.

Zakłady pracy
Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować
nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

Straż Miejska w Bochni zwraca się do mieszkańców z prośbą i apelem o to by nie lekceważyć zagrożenia i stosować się do zasad społecznej kwarantanny polegającej
na maksymalnym ograniczeniu wyjścia z domu.

Jeśli nie musimy – nie wychodźmy !

 

źródło: www.gov.pl

Copyright 2020 Straż Miejska w Bochni | Deklaracja Dostępności

do góry